Öne Çıkanlar DOÇ.DR SELÇUK ÖZDAĞ Mahallelere nefes aldıran yıkım ortalama Hüseyin Bolten: Rastgele antibiyotik kullanılmamalıdır Dorçe Prefabrik modüler çelik yapılarıyla sürdürülebilir gelecek sunuyor

Dassault Systèmes inşaat sektöründe dijital dönüşüme hız kazandırmak için Bouygues ile ortaklığını büyütüyor

Üç yıllık süreyle yenilenen ortaklık, endüstrinin çok ölçekli, parçalı ekosistemlerini dönüştürmek amacıyla bulut tabanlı, mobil özellikli sistematik ve modüler yaklaşımların araştırılması ve geliştirilmesini hızlandıracak ve sürdürülebilirlik alanındaki zorlukları ele alacak.

İki şirket öncelikli olarak Dassault Systèmes'in 3DEXPERIENCE platformunun sağladığı ürün yelpazesi oluşturma ve modellemenin yanı sıra müteahhitler, mimarlar, taşeronlar, tedarikçiler, müşteri ve şirketlerin, projenin yaşam döngüsü boyunca iş birliği yürütebilmesini sağlama kapasitesine odaklanacak. Platform, projenin tüm ekosistemini bir araya getirecek ve  şantiyedeki çalışanlara iş birliği ve inovasyon kabiliyeti sunacak.

Bir inşaatın sanal ikizinin oluşturulması, proje yönetiminin endüstriyelleşmesine yardımcı olarak tasarımdan operasyona kadar bütün aşamalara hizmet edecek. Değer zincirinin ilk aşamalarında bu yaklaşım, yapının kullanım şekline göre en uygun şekilde tasarlanmasını mümkün kılacak. Bu yaklaşımla, projenin çeşitli aşamalarının mümkün olan en erken zamanda öngörülmesi ve yerinde uygulanmasının planlanması sağlanarak süreçler endüstride kullanılabilir hale getirilecek. Enerji tasarrufu, yeni saha izlemesi ve atık yönetimi için işletim uygulamaları, bu sanal ikiz uygulaması sayesinde mümkün olacak. 

Sonuç olarak, ihtiyaca özel hazırlanmış geniş ve nitelikli işlevler içeren portföy sayesinde, sahada üretkenliğin artırılması, kalitenin iyileştirilmesi, hataların azaltılması, yeni sürdürülebilirlik standartlarına uyumun kolaylaştırılması ve proje tesliminde daha fazla öngörülebilirliğin sağlanması amaçlanacak.

Bunu başarabilmek için Dassault Systèmes'in 3DEXPERIENCE platformundaki 3 endüstri çözüm deneyimi, “Integrated Built Environment”, "Kapsayıcı Kentsel Gelecek" ve “Inclusive Urban Future”  inşaat sektörüne uygulanacak.  

Konuyla ilgili açıklama yapan Bouygues İnşaat Yönetim Kurulu ve İcra Kurulu Başkanı Philippe Bonnave, “Her proje kendine özgü benzersiz gereksinimlere sahip olduğu için bu gereksinimleri karşılama yolunda önümüze çıkan zorluklar giderek daha da karmaşık hale geliyor. Dassault Systèmes ile iş birliğimiz sayesinde, inşa etme şeklimizi müşterilerimizin çıkarlarını göz önünde bulundurarak geliştirecek ve çevre odaklı zorlukları aşmaya yardım edebilecek farklı bir yaklaşım benimseyeceğiz. Bu devrimsel yaklaşım, ancak projedeki tüm paydaşların bu sanal ikizlerin yaratılması sürecine dahil edilmesiyle gerçekleştirilebilir. Böylesine yüksek düzeyde bir işbirliği için de, bu ekosistemi bir araya getirecek tek bir dijital platform gerekir” dedi.

Dassault Systèmes Başkan Yardımcısı ve CEO'su Bernard Charlès ise şöyle konuştu: “Ekosistemlerin ve projelerin karmaşıklığı ve ölçeği gün geçtikçe artıyor. İnşaat sektöründe bir rönesansın mümkün olduğuna  ve bunun da mevcut durumu daha sürdürebilir, uygun maliyetli bir hale getireceğine inancımız tam. Bu yeni entegrasyon düzeyi atıkları azaltacak ve şantiye çalışanlarına iş birliği ve inovasyon yapmaları için yeni kabiliyetler sağlayarak inşaat yaşam döngüsünü mümkün kılacak. Bouygues İnşaat ile mevcut projelerimizin başarısı, çeşitli inşaat projelerini kapsayacak şekilde hızlandırılmış ve genişletilmiş bir iş birliğini gerektiriyor. 3DEXPERIENCE platformu inşaat sektörüne yeni nesil bulut tabanlı, mobil özellikli sanal ikiz deneyimlerini sağlayarak sektörün daha basitleştirilmiş, modern ve sürdürülebilir dönüşümü konusunda çığır açıyor.”

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner2