Türk iş adamlarının büyüleyici evleri

Nezih Barut: Abdi İbrahim İlaç’ın üçüncü kuşak patronu Nezih Barut Kanlıca’daki 120 yıllık Yedi Sekiz Hasan Paşa Yalısı’nda oturuyor. Barut, TMSF’nin satışa çıkardığı ve 40 milyon dolar değer biçilen yalıyı 20 milyon dolardan daha az bir paraya 2009’un Nisan ayında satın aldı.

Şarık Tara: Türkiye’nin en büyük müteahhitlik firmalarının başında gelen, ENKA’nın kurucusu Şarık Tara, yıllardır Bebek Ayşe Sultan Korusu’ndaki villasında oturuyor.

Suzan Sabancı Dinçer: Akbank Yönetim Kurulu Başkanı Suzan Sabancı Dinçer ve eşi Haluk Dinçer, Yeniköy-Sarıyer sahilinde bulunan Tahsin Bey Yalısı’nda oturuyor. Suzan Sabancı Dinçer, Uzanlar’a ait Sarıyer’deki Afif Ahmet Paşa Yalısı’nı geçen yıl 58 milyon TL’ye almıştı. Eşi Haluk Dinçer ise 2004’te Erol Aksoy’un borçlarından dolayı TMSF’ye geçen Tahsin Bey Yalısı’nı 22.2 milyon dolara satın almıştı.

Demir Sabancı: Sabancı Holding’den ayrılarak Sedes Holding’i kuran Demir Sabancı, Hasip Paşa Yalısı’nda oturuyor. Beylerbeyi’nin en gösterişli yalılarından biri olan Hasip Paşa Yalısı, Kalkavan Yalısı olarak da biliniyor.

Rahmi Koç: Rahmi Koç Selenium Twins’ Rezidansı’nın en lüks dairesine sahip aynı zamanda Aşk-ı Memnun dizisinin de çekildiği Sarıyer’deki yalının da sahibi.