Şimdiye kadar gördüğünüz en modern ahşap evler!

Ahşap, materyal olarak kolay şekil alabilen doğal bir malzemedir. Ahşap evler özellikle ormanlık alanlarda, daha çok, Karadeniz, Akdeniz, Ege ve Güney Marmara bölgelerinde yaygındır. Ahşap ev birbiri içine geçen doğru biçimde kesilmiş kerestelerle yapılır. Bu keresteler sanayicilerden amaca uygun kesilmiş olarak temin edilebilir. Sonrasında eşit oranda kesilmiş ve birbirine geçen kerestelerin beton zemine orantılı bir biçimde yerleştirilip doğru bir şekilde iç içe geçtiklerinden emin olunması gerekir.

Ahşap evler özellikle dayanımı kuvvetli, bakımı kolay olmakla beraber iç mekanda sıcak bir atmosfer oluşturduğu için tercih ediliyor. Özellikle soğuk iklimlerde, doğal yalıtkanlar olarak değerlendirilen ahşap materyali, son yıllarda sıklıkla modern tasarımlarda kullanılmaktadır.

 

İstenilen formlarda şekil alabilme kolaylığı sunan ahşap, göze hitap eden bir sonuç etmenizi sağlayabilir. Büyük, geniş camlarla kullanıldığında ortaya minimalist ve modern bir sonuç çıkıyor.

Geniş pencere açıklıkları ile modern stil dizayn edilen bir ahşap ev örneği. İçinde bulunduğu doğa manzarası ile uyumlu, iç mekanda sıcak bir atmosfer sunuyor. Geniş cam kapı ve pencereler vasıtasıyla doğa ile bütünleşiyor. Modern stil evlerle ilgilenenler için ideal bir ahşap ev alternatifi.