Mutfaklarda retro modası

Retro, kültürel olarak modası geçmiş, geçmişten gelen bir tarz, bir moda olarak post-modernizmin ardından işlevsel ve görsel olarak yeniden gündeme geldi. “Retro” tarzı dendiğinde genellikle bundan en az 15-20 sene öncesi kastedilmektedir. Retro dekorasyon tarzı uygulama olarak belirli kuralları takip ettiğinizde size istediğinizden daha fazlasını vererek değişik bir atmosfer yaratmanızı sağlayacaktır. Evinizin her köşesinde olabileceği gibi mutfak dekorasyonunuzda da retro tarzını yansıtabilirsiniz.

Retro mutfaklar renkli ve neşeli bir atmosferi size sunacaktır. 1960 1970 yıllarından kalma modellerdeki sandalye, masa, buzdolabı ve aksesuarlarla kolay bir uygulamadır.

Son yıllarda buzdolabı ve fırın modellerinde üretilen yeni nesil retro beyaz eşyaları seçerek işe başlayabilirsiniz.

Retro dekorasyon yapmak istediğiniz mutfağınız ahşap renkli dolaplardan oluşuyorsa bu dekorasyonu gerçekleştirmeniz biraz zor olacaktır. Ahşap rengi mutfak dolaplarının, retro dekorasyonda tercih edilmesi doğru olmaz. Mavi, yeşil, pembe, beyaz ve diğer pastel tonlar ile kırmızı renkler retro tarzı bir mutfak için tercih edilmelidir.