Mutfağınızı şıklaştıracak minik dokunuşlar

1-Mutfağınızda neşeli ve renkli bir hava yaratmak için duvar etiketleri veya duvar kağıtlarından faydalanabilirsiniz. Farklı renk ve desenlerde duvar kağıtları ile şık bir mutfak dekorasyonu yaratabilirsiniz. Bazen sadece kapakları değiştirmek mutfağın havasını yenilemenize yardımcı olacaktır. Kapakları duvar kağıdıyla kaplayabilir ya da istediğiniz renklerde boyayabilirsiniz. Kapak niyetine şık bir kumaşı elinizde kolayca dikerek perde şeklinde de kullanabilirsiniz.

 

2-Mutfakta raf kullanmaya özen gösterin. Gerek depolama gerekse sergileme alanı olarak kullanabileceğiniz raflar ayrıca mutfağınıza şirin bir hava katacaktır.

 

3-Renkli ve eğlenceli aksesuarlar kullanın. Rengarenk bir saat, aydınlatma elemanları, tabureler, minik tablolar, abajurlar, şamdanlar ve çiçeklerle harika bir dekorasyon hazırlayabilirsiniz.

4-Yer döşemeleri de en az diğer unsurlar kadar önemlidir. Yer döşemenizde mutfak dolaplarınızla kontrast yaratacak bir renk seçerek mutfağınızı ön plana çıkarabilirsiniz. Siyah ve tonlarındaki, birbirinden uyumsuz rengarenk kareli fayanslar hem evinize retro bir hava verecek hem de şık bir görünüm sağlayacaktır.