Küçük dairelerinizi genişletmenin 5 hilesi

Küçük olarak tasarlanmış odaları dekore etmek ve düzenlemek kolay bir iş değildir. Fakat dairenize uygun katlanabilir, kullanışlı mobilyalar ve aksesuarlar kullandığınızda evinizi tasarlamak sizin için bir zevke dönüşecektir. İşte evinizi kullanışlı hale getirmenin 5 harika yolu!

Dekoratif bölümlü duvar

Odanın içinde fonksiyonel bir ayrı bölüm oluşturmak istiyorsanız parça duvarlar size oldukça kolaylık sağlayacaktır. Oturma odanız ve yatak odanız arasında bir geçiş sağlayan bu dekoratif duvar hem evinizi daha şık hem de daha geniş gösterecektir.

Yemek odası için ayrı bir odaya ihtiyacınız yok!

Birçok kişi küçük olan mutfaklarında ayrı bir yemek masası oluşturma fikrinden korkar. Çok fazla bir alan kaplayacakmış gibi gözükse de bunları en küçük daireye bile uygulamak mümkündür. Tek yapmanız gereken masanızı ve sandalyelerinizi katlanabilir olarak seçmek ve masanızın bir tarafını duvara yaslamak olacaktır.

Tavan rafları

Evinizin zemin kısmında yer bulamadığınız ve dağınık görünen eşyalarınızı tavan raflarına yerleştirerek hem alandan tasarruf etmiş hem de evinizde şık bir görünüm sağlamış olacaksınız.

Beyaz mobilyalar

Evinizde tercih edeceğiniz beyaz mobilyalar ışığı yansıtacak, bulundukları alanın daha ferah ve aydınlık görünmesine yardımcı olacaktır. Beyaz mobilyaları kullanmak birçok kişinin korktuğu bir tercih olsa da bu yöntem de evinizi geniş göstermek için oldukça uygun.

Kullanışlı raflama

Televizyonunuzun bulunduğu alana bir ünite yerleştirmek hem kitaplarınız için harika bir kitaplık, aksesuarlarınız için yeni bir alan görevi görecektir. Ayrıca tv ünitenize yerleştireceğiniz dekoratif şık kutular da dağınıklıkları toplamak için harika bir başka yöntem.