İMO Bursa Şubesi, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’nü ziyaret etti

İnşaat Mühendisleri Odası (İMO) Bursa Şubesi Yönetim Kurulu, yeni göreve başlayan Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Halit Turgut’u ziyaret ederek yapı denetim firmalarının sorunlarını dile getirdi.
Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Halit Turgut’un makamında gerçekleşen ziyarette İMO Bursa Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Albayrak, Yönetim Kurulu Sekreter Üyesi Mustafa Er, Yönetim kurulu Üyesi Fatih Canbazoğlu, Yaşar Poyraz, Yapı Denetim Kuruluşları Birliği Derneği Bursa Şube Başkanı Mustafa Özçelik ve İMO Bursa Şubesi Yapı Denetim Komisyonu Başkanı Ahmet Gönül katıldı.
Eski cezaları nedeniyle kapatılma tehlikesiyle karşı karşıya kalan yapı denetim firmalarının sorunlarının dile getirildiği ziyarette, çözüm için neler yapılabileceği değerlendirildi.
Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Halit Turgut, genel müdürlük nezdinde konunun ele alındığı ve Ankara’da gerçekleşen toplantının ardından değerlendirme yapılacağını söyledi.
Yapı denetim firmalarının sorunlarını bildiklerini belirten Turgut, “Çözmek için elimizden gelen gayreti göstereceğiz” dedi.

BAŞKAN ALBAYRAK: SİSTEM TIKANMAMALI

Yönetim Kurulu adına konuşan Başkan Mehmet Albayrak ise, uzun yıllar Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’nde emek veren Turgut’a başarılar diledi. Albayrak, yapı denetim sisteminin tıkanmaması gerektiğini kaydederek, geçmiş yıllarda kesilen cezalar nedeniyle firmaların kapatılmasının doğru olmayacağını dile getirdi.
İMO Bursa Şube olarak, konu ile ilgili Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’nün de içinde bulunduğu bir çalışma grubu kurmak istediklerini ifade eden Başkan Albayrak, sorun çözülene kadar da bu çalışmanın devam edeceğini vurguladı.