Evinizi kış aylarında ısıtmanın pratik yöntemleri

Doğalgaz faturası bütçeleri zorladığından evinizi ısıtmanın farklı yollarını aramaya başlamış olabilirsiniz. İşte bu yazımız tam size göre;

Sabah saatlerinde perdelerinizi açın ve panjurlarınızı kaldırın. Böylece gün ışığı içeri girerek havayı ısıtabilir. Pencere camları gün ışığının içeri girmesine bir engel oluşturmaz ama geri çıkmasına oluşturur. Yani odanıza giren gün ışığı orada kalır ve dışarı çıkamaz. Işık haliyle ısıya dönüşür ve ortam ısınır. Bu yöntem aynı zamanda güne daha dinç olarak başlamanızı sağlayacaktır.

Pencere kasalarını hava sızdırmaz hale getirerek sağlamlaştırın. Pencere kasalarını hava sızdırmaz hale getirmek için silikon kullanabilirsiniz. Bu işlem maddi açıdan da sizi hiç zorlamayacaktır. Buna benzer bir diğer yöntem de baloncuklu naylon kullanmak olacaktır. Baloncuklu naylonları camınızı yapıştırdığınızda dışarı çıkan sıcaklığı yarı yarıya indirmiş olacaksınız.

 

Tüm kaloriferler peteklerinizin arkasına alüminyum paneller koyun. Böylelikle kaloriferin arka tarafından yayılan ısı da kaybolmamış olacaktır.

Sıcak su borularınıza yalıtım uygulayın. Sıcak su borularınıza yalıtım uygulayarak ısı kaybının önüne geçebilirsiniz. Böylece ısıtıcınızı daha düşük seviyede kullanarak paradan tasarruf etmiş olursunuz.