Evinize sıcaklık katacak 5 öneri

1-Şömine

Bir evi, özellikle de bir aile evini yuvaya çevirecek, ona sıcaklık katacak pek çok dekoratif fikir vardır. Bu sıcak rahatlığı sağlamanın en güzel yolu tartışmasız ki şöminedir. Geniş ve büyük bir salonunuz var ise şöminenizin olmaması için hiçbir sebebiniz yok. Özellikle kar yağarken şöminenizin başında kitap okumak, ailenizle vakit geçirmek harika olacaktır.

 

 

2-Rahat koltuklar

Oturma odalarımızı dizayn ederken alanın merkezinde bulunan koltuk takımları en çok dikkat edilen dekorasyon öğelerini oluşturur ve bu yüzden de koltuk takımı tercihlerimizi yaparken hem rahatlık hem de estetik açıdan oldukça dikkatli davranırız. Açık gri, krem ve kahve tonlarında olan yumuşak minderli koltuklarınızı çeşitli renklerden oluşan yastıklarla renklendirdiğinizde ortaya harika bir görünüm çıkacaktır.

 

3-Aydınlatma

Aydınlatma, bir eve sıcaklık katmak için oldukça önemli bir unsurdur. Özellikle sarı tonlu ışıklar evinize loş bir hava verecek ve rahatlamanızı sağlayacaktır. Evin tüm ışıkları açık olmasa dahi televizyon ünitenizin veya koltuğunuzun yanında duracak bir lambader evinizin dekorasyonu için doğru tercih olacaktır.

 

 

4-Çiçekler

Bir evin olmazsa olmazı tabi ki çiçeklerdir. Hayatımızı güzelleştirir çiçekler. Yaşadığımız yerleri de çiçeklerle güzelleştirebiliriz. Ev dekorasyonunda çok sıklıkla kullandığımız çiçeklerle yapılabilecek yüzlerce dekorasyon önerisi vardır. Çiçeklerinizi renk renk saksılara ekerek hem evinize sıcacık bir hava katacak hem de çok şirin bir salona sahip olacaksınız.

 

 

5-Renkler

Yeşil renk ve tonları evinize her zaman doğadan esintiler uyandıracaktır. Yeşili en iyi tamamlayan renklerden biri beyaz renktir hiç kuşkusuz. Özellikle doğal bir dekorasyon stiliniz varsa, bu iki rengin birleşimi dingin ve aydınlık bir ortam yaratır. Aynı zamanda sarı, turuncu gibi sıcak renkler olmazsa olmazımız olmalıdır.