Etkileyici giriş holü için 10 fikir

Boyuta bağlı olarak küçük olmasına karşın evinizdeki giriş holü gerçekten bir rüya gibi bir alan haline getirilebilir. Özel olarak yapılacak dekorasyon ile bu evin en güzel bölümü olabilir.

1. Farklı duvar

Duvardaki her şeye elveda diyerek farklı bir duvar dekorasyonu yapabilirsiniz. Bambu ağaçları kullanarak duvarınızı etkileyici bir duvar haline getirerek giriş alanını mükemmel bir giriş alanı haline getirebilirsiniz.

2. Sıcak bir atmosfer

Giriş alanının karşısında yer alan konsolun üzerine ikiz avize modellerinden birini seçerek yerleştirebilir, sıcak renklere sahip vazolar ile bu avizeleri destekleyerek sıcak bir atmosfere sahip olmasını sağlayabilirsiniz.

3. Aynaların zerafeti

Konsol kullanımına ek olarak aynaları da kullanabilir ve zarafeti katlayabilirsiniz. Aynaları farklı model ve çerçevelere sahip olacak şekilde kullanarak resimdeki gibi modern bir giriş alanı oluşturabilirsiniz.

4. Pratik tasarımlar

Basit ve sade bir giriş alanı dekorasyonuna ek olarak doğru renkleri seçerek pratik tasarımlar ile evinizde hayran kalınacak bir giriş alanı oluşturabilirsiniz. Ek olarak beyaz süs vazoları kullanabilirsiniz.

5. Temizlik

Tercih ettiğiniz dekorasyon türüne göre temizlik yapmak ve giriş alanını temiz tutmak çok önemlidir. Doğru bir temizlik giriş alanınızın uzun yıllar etkileyici olmasını sağlayacak ve size avantaj oluşturacaktır.

6. Özel ayrımlar

Giriş alanlarında ayrılmış alanlar varsa açık mutfak gibi özel bir dekorasyon yapmalı ve bu alanları giriş alanlarına kazandırmalısınız. Giriş alanı karşısında yer alan bu alanları özel ayrımlar ile doğru bir şekilde oranlamalısınız.

7. Depolama alanları

Evin giriş alanlarından özel depolama alanları olarak kullanacağınız mobilyalar ve giriş alanı dekorasyonu içinde kullandığınız renkler size kusursuz bir giriş alanına sahip olma fırsatı verecektir.

8. Aksesuarlar

Özel aksesuarlar kullanarak giriş alanının daha şirin olmasını sağlayabilirsiniz. Koyu renkli aksesuarları tercih etmek avantaj oluşturacaktır. Konsol gibi ögelerin yanında özel tasarım masa, sehpalar kullanabilirsiniz.

9. Kitaplıklar

Giriş alanının salona uzanan kısmına niş kitaplıklar yaparak bu alanları daha işlevsel ve daha fonksiyonel alanlar haline getirebilirsiniz. Kitaplık rengi tamamen yaşam tarzınıza kalıyor.

10. Duvar dekorasyonları

Duvarları doğru bir şekilde dekore etmek için üç boyutlu duvar kağıtları veya renkli meydan sembollerinin bulunduğu duvar kağıtlarını uygulayarak evinizin giriş alanında mükemmeli yakalayabilirsiniz.