Büyükşehir’den Şükraniye’de sağlıklı dönüşüm

Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Büyükşehir Belediyesi tarafından ‘Sağlıklı bir Bursa’ hedefiyle, Yıldırım 13 Nolu Şükraniye Aile Sağlığı Merkezi’nin yeni yapılan modern binasında, yaklaşık 2 ay sonra vatandaşlara hizmet vereceğini söyledi.

Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin, sağlık odaklı çalışmaları kapsamında, kentteki aile sağlığı merkezleri, ihtiyaçlar doğrultusunda yenilenmeye devam ediyor. Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Yıldırım İlçesi’ndeki Yıldırım 13 Nolu Şükraniye Aile Sağlığı Merkezi ile mevcut merkezin yanında yeni inşa edilen binada incelemelerde bulundu, çalışmalarla ilgili bilgiler verdi.

Bursa’nın sağlıklı bir kent olması konusunda Büyükşehir Belediyesi’nin tüm kuruluşlara destek olduğuna değinen Başkan Altepe, “Sağlık çok önemli. Sağlık kuruluşlarına desteklerimizi sürdürüyoruz. Semtlerin ihtiyaçlarını belirliyor, problemlerin çözümünü sağlıyoruz” dedi.

Modern sağlık merkezi

Başkan Altepe, Yıldırım’daki Şükraniye Aile Sağlığı Merkezi’nin kapasitesinin yetersiz olduğunu hatırlatarak, “Şükraniye Aile Sağlığı Merkezi, yaklaşık toplam 250 metrekare inşaat alanında hizmet veriyor. Şükraniye Mahallesi’nde başlattığımız yeni inşaatla birlikte toplam inşaat alanı 1000 metrekare olan 3 katlı, güzel, modern bir aile sağlık merkezi ve 112 acil servis istasyonu olarak çalışacak güzel bir merkez olacak. İnşaatı hızla sürüyor, kaba inşaatımız da artık tamamlanmak üzere… 2 ay içinde yapının tamamlanmasını ve yaz aylarında Şükraniye’ye yeni ve modern bir sağlık ocağı kazandırmayı hedefliyoruz” diye konuştu.

Başkan Altepe, mevcut aile sağlığı merkezinin yıkılıp, buradaki yaklaşık 1500 metrekare alana da mahallenin eksiği olan yeşil alan, çocuk parkı ve otoparkın kazandırılacağını sözlerine ekledi.