Büyükşehir projelerine hız kesmeden devam ediyor!

Bursa’yı yenilemek amacıyla hız kesmeden yeni projelere imza atan Bursa Büyükşehir Belediyesi, Karacabey İlçesi’ndeki Atatürk Kültürparkı’na, ilçeye sosyal, kültürel ve sanatsal açıdan hitap edecek yeni bir kültür merkezi kazandırmayı planlıyor.

Karacabey’deki Atatürk Kültürparkı’nda incelemelerde bulunan Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Karacabey’e yapılacak Atatürk Kültür Merkezi’nin, hem ilçeye hem de Bursa’ya değer katacağını belirtti. Karacabey’in toplantı, tiyatro ve sinema gibi etkinliklerin yapılacağı salonlar konusunda eksiği olduğunu belirten Altepe, sosyal, kültürel ve sanatsal aktivitelerin yapılacağı tesislere ihtiyaç olduğunu ifade etti.

Bursa’nın tüm ilçelerine hizmetlerini ulaştırdıklarını söyleyen Başkan Altepe, bu eksikliği gidermek amacıyla Büyükşehir Belediyesi’nin Karacabey’de yeni bir proje hazırladıklarını ifade ederek, merkezde 500 kişilik bir salon, 200 kişilik çok amaçlı bir başka salon, sinema ve tiyatro salonları, nikah salonu, kütüphane ve kafeterya gibi alanlarla birlikte 2 bin metrekare alanlık bir kültür merkezi yapılacağını kaydetti.