2017’nin dekorasyon modası belli oldu

Modacılar, iç mimarlar, trend uzmanları 2017 yılının modasını belirledi. Ev dekorasyonunda moda renkler ve malzemeler neler, yeni yılda evinize hangi kumaş hakim olacak ve hangi renk duvarlarınızı süsleyecek? Evinizi yeniliyorsanız yeni yılın trendlerini okumayı göz ardı etmeyin.

 

Tuğla-Kiremit görünümü

Tuğla, kiremit gibi pişmiş topraktan yapılan malzemeler 2017’de revaçta. Doğal ve mat görünümlü bu malzemeye banyolarda, şömine duvarlarında sık sık rastlayacağız. Ayrıca tuğlalar, iç mekanlara sıcaklık katarken evinizin soğuk bir havdan uzaklaşmasına da yardımcı olacaktır.

Koyu yeşil esintileri

Koyu maviler, baharat tonlu kırmızılar, limon yeşilleri 2017’de sık sık karşımıza çıkacak. Ancak bu sene ev dekorasyonunda koyu yeşil tonları ön planda olacak. Koyu yeşili, koltuk veya minderlerde dahi kullansanız, vurgulayıcı ton olarak odanıza derinlik katacak ve pastel tonlara canlılık getirecektir.

Koyu mavi

Özellikle yüksek tavanlı evlerde vurgu noktası olarak tercih edilen koyu mavi salonunuza okyanus derinliği katacak. Duvarlarda da aynı etkiye sahip koyu mavi, evinize doğal bir hava getirecek.

Kapitone dolgulu yatak başları

2017 yılında yatak başları tamamen değişiyor. Piyasalara hakim ahşap, demir, deri yatak başlıkları, yerini içi dolgulu kapitone dokulara bırakıyor. Otellerde görmeye alışkın olduğumuz elyaf dolgulu başlıklar, odanızı şıklaştıracak. Pastel tonlar, kadife kumaş ve düğmelerle tamamlanan yatak başınız, odanızın da havasını değiştirecek.